Człowiek uczy się na błędach. Mądry człowiek uczy się na cudzych, a mniej mądry na własnych. Zanim podejmiesz decyzję co do wyboru wykonawcy, przeczytaj:

1. Wiele lat doświadczenia sprawia, że bardzo ciężko nas zaskoczyć. Czas nauki mamy już za sobą- pozostaje nieustanne szlifowanie formy i doskonalenie się.

Początkująca konkurencja uczyć będzie się dopiero na Waszym ślubie- na własnych błędach, o czym przekonacie się naocznie przy oglądaniu jej zdjęć.

2. Jesteśmy fair. Nasz klient  zawsze wie, kto personalnie wykonywać będzie zdjęcia. Nawet w razie wypadku losowego macie zagwarantowane kompetentne zastępstwo.

Nie jesteśmy firmą, która w przypadku braku terminu lub chęci cięcia kosztów podnajmuje niedoświadczonych fotografów, których praca nijak ma się do zdjęć pokazywanych w portfolio. Takie zachowanie niestety staje się plagą i dotyczy nawet dość znanych nazwisk fotografów od lat obecnych na rynku.

3. Każde zdjęcie na stronie jest naszego autorstwa i jesteśmy w stanie do udokumentować.

Nie kupujemy gotowych zdjęć w celu ich prezentacji jako własna twórczość. Za to nie raz konkurencja nasze zdjęcia prezentowała jako swoje.

4. Każde zlecenie ślubne wykonywane jest profesjonalnymi aparatami pełnoklatkowymi dającymi wierniejsze kolory i lepszą jakość obrazu niż tanie lustrzanki, którymi posługuje się część konkurencji. Jasne obiektywy pozwalają osiągać dobry i naturalny efekt nawet w ciemnym kościele bez użycia lampy błyskowej. Nawet przy dobrych warunkach oświetleniowych różnica w klasie sprzętu potrafi być dobrze widoczna na zdjęciach. W uproszczeniu: profesjonalne aparaty w porównaniu z amatorskimi lustrzankami dają większą rozdzielczość (u nas 36 mpix), więcej widocznych szczegółów, lepszą ostrość i nieporuszone zdjęcia nawet w trudnych warunkach.

5. Zdjęcia poddawane są czasochłonnej  i indywidualnej obróbce graficznej zgodnej z kanonami fotografii. Nie ma u nas miejsca na obróbkę automatyczną, której efekty przypominają produkty „made in china”, albo pogarszają jakość zdjęć.

6. Chroni Was pisemna umowa sporządzona z legalnie i oficjalnie działającą firmą.

7. Zarówno właściciel firmy, jak i współpracownicy jesteśmy zawodowymi fotografami. Rezygnacja z innej pracy i poświęcenie się pasji nie wzięło się bez powodu. Łączenie pracy etatowej z fotografią odbijało się negatywnie na terminowości , dostępnych datach oraz energii wkładanej w realizowanie się w zawodzie fotografa. Nie występują u nas sytuacje, gdy na oddanie zdjęć czeka się trzy miesiące lub pół roku lub też z powodu „ważniejszych” zajęć kontakt jest utrudniony.

8. Talent to rzecz względna, a pojęcie jest często nadużywane. Gdybyśmy go jednak nie mieli- nie zdobylibyśmy pozycji i opinii, które posiadamy. Fotografia ślubna traktowana jest często jako praca rzemieślnicza, a nie artystyczna. My zajmujemy się też realizacją projektów mniej komercyjnych, a talent wykorzystujemy również w realizacji fotoreportaży i sesji ślubnych. Fotografia to nasza pasja i sposób na życie. Dlatego w pracy cechuje nas perfekcjonizm.

Odkąd aparat fotograficzny ma niemal każdy- wiele osób uznało fotografię za łatwy kawałek chleba i „łatwą kasę” . Z takim podejściem niewiele dobrego się jednak zrobi. Świadczą o tym fotografowie, których filozofia opiera się na niskich cenach i adekwatnym do tego partactwie. Części ich klientów niski poziom usługi wystarcza, wykonawcom również, gdyż często ogłaszają się wyłącznie anonimowo.

9. Zdajemy sobie sprawę, że firmujemy nie tylko naszą pracę, ale również pracę wybranych przez nas podwykonawców.

Nie dorzucamy gratisów typu  tandetnie wykonana fotoksiążka, której trwałość i jakość będzie przykrą niespodzianką. Wcielając się w rolę klienta wiemy, że w tej samej cenie  wolelibyśmy mieć dobre zdjęcia w formie elektronicznej (a dodatki zamówić w przyszłości) niż kiepskie zdjęcia z którymi nie da się nic zrobić i równie kiepski gadżet.

Jeżeli uważasz, że mimo powyższego ktoś ma korzystniejszą ofertę: skontaktuj się, a jeśli okaże się to prawdą- będziemy skłonni do negocjacji ceny.

Autor: Piotr Bieniecki

Uwielbiam fotografię! Połączenie pasji z pracą zawodową zaowocowało założeniem firmy i marki Fototeo.pl. Zlecenia wykonuję w całym kraju i poza nim, jednak prace i projekty fotograficzne realizuję głównie na terenie Śląska i Małopolski. Zakres zrealizowanych prac jest szeroki, a grono doświadczonych współpracowników pozwala na podejmowanie się nawet najbardziej nietypowych zadań. Zapraszam do kontaktu: biuro@fototeo.pl, tel: 509238150