Fotografia nieruchomości. Dom w Bielsku

Fotografowanie nieruchomości w Bielsku-Białej, Katowicach i Krakowie: www.fototeo.pl

Architecture photographer, Poland: www.fototeo.pl

Zdjęcia domu jednorodzinnego na sprzedaż wykonane dla klienta. Duży dom niedaleko centrum Bielska-Białej, niedawno remontowany z widokiem na Szyndzielnię. Do sprzedaży przez agencję nieruchomości. Cena: 640 tys. zł.

O fotografowaniu architektury i wnętrz pisałem już parokrotnie na blogu. W jednym z portali poświęconych branży nieruchomości wystąpiłem nawet jako ekspert w tej dziedzinie. Co więc mimo wcześniejszych sesji wnętrz wykonywanych przez pracowników agencji pośrednictwa składania moich klientów do wydawania dodatkowych pieniędzy na sesję wnętrz? Myślę, że niedostateczna jakość zdjęć. Złe zdjęcia nieruchomości nie przyciągną klienta i nie przekonają go do zakupu na tym mocno konkurencyjnym rynku. Niestety większość agencji w ramach swojej działalności wykonuje fotografie obiektów tylko po to, żeby były. Takie agencyjne sesje wnętrz trwają kilkanaście minut i wykonywane są często ze złamaniem wszelkich fotograficznych zasad. Bywa, że telefonem komórkowym lub sprzętem mieszczącym się w kieszeni. Potem agent pędem wraca do swoich innych obowiązków.

Profesjonalna sesja sprzedawanej nieruchomości rządzi się swoimi prawami. Nie można się śpieszyć. Zazwyczaj rezerwuję na nią conajmniej dwie godziny. Sesje traktują całościowo- fotografuję pokoje, pomieszczenia „wspólne”, obiekt z zewnątrz oraz najbliższe otoczenie np. ogród. Odpowiedni pełnoklatkowy aparat i szerokokątny obiektyw oraz statyw są podstawowymi narzędziami. Każdy kadr trzeba przemyśleć, aby w najlepszy i najkorzystniejszy sposób przedstawiał pomieszczenie. Bardzo w tym pomaga home staging czyli usługa polegająca na przygotowaniu wnętrza do sesji fotograficznej. Idealnie przygotowane wnętrze to  takie w którym chciałoby się usiąść i od razu zamieszkać. Wysprzątane, przestronne, umeblowane z pasującymi do całości detalami. Nie zawsze to jednak jest możliwe, wtedy rolą fotografa jest pokazać zalety i pominąć wady.

21.06.2016 Biznes